Готуємо грунт після збирання картоплі

  •  Готуємо грунт після збирання картоплі

Рано чи пізно городники задаються питанням, а чому такий поганий урожай картоплі? І на перший погляд таке питання видається цілком логічним.

Адже посадили картоплю вчасно, пропололи, кропили від жуків. Одним словом, земля повинна була вродити добрий урожай. Але ні. Так в чому ж причина?

Насправді все просто. Щороку земля втрачає свої плодоносні властивості. Адже не дарма досвідчені садівники рекомендують іноді міняти місця посадки картоплі. Але давайте будемо реалістами - не кожен зможе у себе на ділянці знайти пару вільних соток. Але навіть в такому випадку задовольнятися поганим урожаєм не доведеться, якщо восени буде проведена підготовка землі до нового сезону. Як підготувати землю після збирання картоплі розповімо докладніше.

Підготовки ділянки до нового сезону

Осінь - найоптимальніший час для проведення такої роботи. Справедливості заради відзначимо, що деякі проводять таку роботу відразу після збирання картоплі в кінці серпня. Але підготовка землі восени буде правильніше, оскільки має на увазі в тому числі і боротьбу з бур'янами. Але і в кінці серпня, і коли осінь тільки починається і погода ще стоїть тепла, бур'яни знову можуть вирости на ділянці. І вся робота буде марною.

Спершу робимо прибирання бадилля від картоплі. Цей крок простий і в той же час важливий, оскільки втомившись від збору врожаю, вже немає сил і бажання приводити ділянку в порядок.

Потім підготовка землі має на меті порятунок від бур'янів. Робити це треба ретельно, прибираючи бур'яни разом з корінням, тому що інакше осінью і в зимку вони спокійно перечекають в грунті, а після навесні доведеться робити всю роботу заново.

Земля не повинна мати бур'янів ні в якому вигляді, навіть якщо ви її перекопали або перемололи коріння - це категорично не можна робити.

Чим потрібно удобрювати землю після збирання картоплі

Є кілька варіантів - або мінеральні речовини, або органічні. І краще буде, якщо будуть застосовані обидва варіанти добрив.

Спершу розповімо Вам про мінеральні речовини. Добриво восени може проводитися з використанням сульфату калію або подвійного суперфосфату. Земля не повинна отримувати більше 30 грамів і 60 грамів на 1 квадратний метр цієї речовини. Вони дуже концентровані. Перевищивши норму, ви можете отримати зворотний ефект.

Що стосується органічних речовин, то тут підготовка землі восени може проходити використовуючи курячий послід, а ще кінського, коров'ячого або свинячого гною, який є більш бажаним, так як він насичений азотом і кислотою. Це єдиний вид органіки, який не потрібно закопувати в землю, а залишити на поверхні. Більш популярними органічними добривами є або коров'ячий гній, або курячий послід. Першого слід використовувати близько 5-6 кілограмів на 1 квадратний метр землі, а другого - 1 кілограм на 15 літрів води, які йдуть на 3 квадратних метра.

Посів сидератів після картоплі

Ви вирішили, що в новому сезоні будете садити картоплю в інший честині городу, тим самим давши іншій ділянці землі відпочити. Для цього ми рекомендуємо Вам посіяти на цьому місці сидерати. Завдяки сидератам земля відновлює свої родючі властивості. Тому на питання «а що ж посіяти після збирання картоплі?» ми відповідаємо наступне:

  • редьку;
  • гірчицю;
  • горошок польовий;
  • люцерну;
  • буркун

Обробка грунту восени після картоплі

Кілька слів про те, що ще роблять після збирання картоплі:

  • знезараження;
  • вирівнювання кислотності.

Що стосується знезараження. Метою такої роботи є позбавлення від шкідників. Для цього підійде бордоська рідина, яка готується з мідного купоросу і вапна. Знезараження роблять після перекопування, щоб покривши землю розбиту на дрібні шматочки, зробити процес ефективним.

Що стосується вирівнювання кислотності, то ця робота актуальна лише для тієї землі, яка характеризується підвищеною кислотністю. Зменшити цей показник потрібно обов'язково. Найкраще гашеним вапном або деревною золою, які застосовуються в кількості близько 0,3 кілограмів на 1 метр квадратний і 0,4 кілограмів на 1 метр квадратний.

Кілька слів наостанок

Як ви вже зрозуміли, роботи по підготовці землі восени буде чимало. Тому краще не відкладати «на завтра», інакше, якщо не встигнете зробити до настання холодів, гарантувати хороший урожай на наступний рік вам ніхто не зможе.

17.08.2020 13:49:08
0
878

Рекомендовані статті

Вибираємо картоплекопалку до мотоблока

Вибираємо картоплекопалку до мотоблока

Настає пора викопування картоплі, а ваш мотоблок зачекався в гаражі картоплекопалку. У цій статті ми розповімо Вам про картоплекопач для мотоблока. На подібних моделях мотоблоків типу «Зірка-105» і «Зірка-135» із-за високої робочої швидкості найчастіше встановлюють ходозменшувач, ланцюгові і шестерні. Різні типи ходозменшувачі, або їх відсутність, змушують застосовувати ..

24.06.2021
0
1089
Коли копати картоплю, і головне, як правильно це зробити?

Коли копати картоплю, і головне, як правильно це зробити?

Збирати врожай фруктів, овочів, ягід просто. Ми бачимо типовий окрас збираємого скажімо, фрукта, можемо зірвати його, спробувати на смак і зрозуміти його зрілість. З коренеплодами, а особливо з картоплею все по іншому: щоб правильно викопати картоплю і щоб бульби були дозріли, великими, потрібно знати деякі тонкощі і особливості цієї культури плода. У цій статті ми допоможемо вам розібратися, коли..

23.07.2021
0
930